इलामको रोङ गाउँपालिकाले तितेपाटी, जसलाई तितेपाती पनि भनिन्छ, कृषि क्षेत्रलाई व्यवसायिकरण गर्ने गरी खेती गर्ने तयारी गरेको छ । बाँदर, बँदेल जस्ता जङ्गली जनावरले किसानलाई सास्ती खेपिरहेका बेला गाउँपालिकाले व्यावसायिक विकल्पका रूपमा तितेपाती खेती गर्ने लक्ष्य लिएको छ ।

वैज्ञानिक रूपमा आर्टेमिसिया भल्गारिस भनेर चिनिन्छ, तितेपाती एक औषधीय बोट हो जुन विभिन्न रोगहरू जस्तै पेट दुखाइ, अपच, पखाला, र पेचिशको उपचार गर्न प्रयोग गरिन्छ। यसलाई पेट र एन्थेलमिन्टिकको रूपमा पनि खपत गरिन्छ।

गाउँपालिकाले वनको पहलबाट समृद्धि कार्यक्रम अन्तर्गत तितेपाती खेती शुरु गर्ने योजना सार्वजनिक गरेको छ । गाउँपालिका अध्यक्ष मणिकुमार स्याङ्बोले पदभार ग्रहण गरेपछि पहिलो पटक ‘वनबाट समृद्धि कार्यक्रम’ ल्याउने निर्णय गरेका थिए ।

यस पहलका आधारमा गाउँपालिकाका कृषकले व्यवसायीकरण गर्न तितेपाती खेती सुरु गर्ने स्याङ्बोले बताए ।

गाउँपालिकाले ६ लाख तितेपाती बिरुवा खरिद गरी गाउँपालिकाभित्रका किसानलाई निःशुल्क वितरण गर्ने तयारी गरेको छ । मागका आधारमा नगरपालिकाले किसानलाई बिरुवा उपलब्ध गराउने स्याङ्बोले जानकारी दिए ।

तितेपातीलाई मानव शरिरमा रहेका विभिन्न रोगहरुको उपचारका लागि औषधीय औषधीको रुपमा प्रयोग गरिन्छ । खासगरी नेपाली तितेपातीकाे जापानमा उच्च माग छ ।

तितेपातीवाट निस्किएको मोग्जालाई औषधीय रूपमा प्रयोग गरिन्छ। विश्वभर तितेपाती उत्पादन गर्ने देशहरूमा चीन पहिलो, जापान दोस्रो, कोरिया तेस्रो र नेपाल चौथो स्थानमा छ । स्याङ्बोले विश्वमा पाइने सबैभन्दा उच्च गुणस्तरको मोग्जा नेपालमा रहेको बताएको छ

उनले भने, ‘यस खेतीलाई प्रवर्द्धन गरी ठूलो परिमाणमा निर्यात गरेर देशको व्यापार घाटा कम गर्न सकिन्छ ।

यसको खेतीले ग्रामीण क्षेत्रमा रोजगारीका अवसरहरू सिर्जना गर्न र दिगो ग्रामीण अर्थतन्त्र स्थापना गर्न मद्दत गर्नेछ।” तिटेपाटी खेती बाख्रा, बँदेल, बाँदर जस्ता जनावरले नखाने भएकाले धेरै किसान लाभान्वित हुने गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

गाउँपालिकाले यसअघि नै गुन्द्रुक (अचार तरकारी) र सिस्नो (चिसो)को ब्रान्डिङ गर्दै आएको छ । गाउँपालिकाले पनि बेसार खेतीलाई प्रवद्र्धन गर्दै आएको छ ।