चक्रवातले तटीय गाउँहरू डुबायो, खरको छाना उडायो र दक्षिणी बंगलादेश र पूर्वी भारतमा सोमबार सयौं हजारौं मानिसहरूलाई बिजुलीविहीन बनायो। कम्तीमा सात जनाको मृत्यु भएको बताइएको छ ।

दर्जनौं बांग्लादेशी गाउँहरू बाढी संरक्षण तटबन्धहरू बगाएपछि वा आँधीले क्षतिग्रस्त भएका थिए, टिभी स्टेशनहरूले रिपोर्ट गरे। बंगलादेशका जोखिममा रहेका क्षेत्रबाट आइतबार झण्डै ८ लाख मानिसलाई सुरक्षित स्थानमा सारिएको थियो ।

अधिकारीहरूले अहिलेसम्म कुनै हताहतको तथ्याङ्क दिएका छैनन्, तर ढाकास्थित सोमोय टिभीले कम्तिमा सात जनाको मृत्यु भएको जनाएको छ। डुङ्गा पल्टिँदा अन्य दुई जना बेपत्ता भएको स्टेशनले जनाएको छ ।

भारतको पश्चिम बङ्गाल राज्यमा खरानी भएका घरका छाना उडाएका छन् भने केही तटीय जिल्लाहरूमा बिजुलीका पोल र रुखहरू उखेलिएका छन्। मृत्युको तत्काल कुनै रिपोर्ट आएको छैन। भारी वर्षाले कोलकाता सहरका तल्लो क्षेत्रका सडक र घरहरू पनि डुबानमा परेका छन्।

चक्रवात रेमालले बंगलादेशको पटुआखाली जिल्लामा बिहानै १११ किलोमिटर प्रतिघण्टा (६९ माइल प्रतिघण्टा) को गतिमा हावा चलेको थियो भने त्यो निकै कमजोर भएको थियो । ढाकाको मौसम विभागले बतायो कि हावा अहिले ९० किलोमिटर (५६ माइल प्रतिघण्टा) को साथमा १२० किलोमिटर (७५ माइल प्रति घण्टा) सम्म चलेको छ।

रेमाल दिनभर अझै कमजोर हुने सम्भावना रहेको भारतीय मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ । यसले आसाम र अन्य उत्तरपूर्वी राज्यहरूमा आगामी दुई दिनसम्म भारी वर्षा हुने चेतावनी दिएको छ।

कोलकाता एयरपोर्ट आइतबार बन्द भएपछि फेरि खोलियो, र बंगलादेशले दक्षिणपूर्वी शहर चट्टोग्रामको एयरपोर्ट बन्द गर्‍यो र कक्स बजार जाने र जाने सबै आन्तरिक उडानहरू रद्द गर्‍यो। चटगाउँ बन्दरगाहमा लोडिङ र अनलोडिङ रोकिएको थियो र एक दर्जन भन्दा बढी जहाजहरू जेटीहरूबाट गहिरो समुद्रमा सावधानीका रूपमा सारियो।