तराईमा मधेस लगायत अन्य भागमा पुगेको असरवारे ध्यानाकर्षण गर्न चुरेक्षेत्र संरक्षणसहित १२ बुँदे माग लिएर  सप्तरीदेखि पैदल यात्रा हिँडेको २३ जनाको टोली २५ औं दिनमा आज काठमाडौं पुगेका छन् ।

क्रसर व्यवसायी लगायत अन्य सराेकारवालाकाे जथाभावी दाेहन, उत्खनन, विनाश र अतिक्रमण रापले चुरेभावर विनाश तिव्र गतिले हुदै छ । खानेपानी स्रोत सुक्दै जाँदा तराई मधेस काकाकुल हुन वाध्य वन्दैछ । चुरेकाे जल जमिनमा र वन जंगल संरक्षण अभियानका संयोजक सुनिल यादव वताए ।

‘हाम्रो पहिलो माग नै चुरे र त्यहाँको वन जोगाउनुपर्‍यो भन्ने हो । अहिले दोहन र अतिक्रमणले गर्दा सबै पानीको स्रोत सुक्यो साथै चुरेमा भूमिहीनका नाममा भूमाफियाहरुले कब्जा गरिरहेको र त्यसको मार आफूहरुले खेप्नु परेको छ साथै  ‘त्यो जग्गा सबै फिर्ता भएर वास्तविक भूमिहीन पहिचान गर्नुपर्‍यो । त्यसबाहेक त्यहाँ खुला चरिचरण, डढेलो नियन्त्रण गर्नुपर्‍यो’,  भनेर वताए ।