नेपाली काँग्रेसका नेता डा शेखर कोइरालाले सत्तारुढ दलले संसद् प्रतिपक्षको हो भन्ने संसदीय सिद्धान्तलाई ध्यान नदिई अघि बढेको आलोचना गरेका छन् ।

नेपाल विद्यार्थी संघ, आयुर्वेद क्याम्पस कमिटीले आयोजना गरेको नयाँ विद्यार्थीको स्वागत कार्यक्रममा बोल्दै डा कोइरालाले सत्तारुढ दलले कांग्रेसलाई संसदीय व्यवस्थाबारे निर्देशन दिने प्रयास गर्न नहुने बताए ।

‘संसदीय प्रणालीमा संसद प्रतिपक्षको हो भनिन्छ, तर यहाँ सत्तारुढ दलले प्रतिपक्षको कुरा नसुनी अगाडि बढ्न खोजिरहेका छन्,’ डा कोइरालाले भने, ‘कांग्रेसलाई सिकाउनु पर्दैन । कुनै पनि राजनीतिक दल द्वारा संसदीय प्रणाली। कांग्रेस आफ्नो अडानमा अडिग छ ।”

डा कोइरालाले सहकारीको कोषमा भएको दुरुपयोगको छानबिन गर्न कांग्रेसले माग गरेबमोजिम संसदीय छानबिन समिति बनाएर संसदमा भइरहेको गतिरोध समाधान गर्न सरकारलाई आग्रह गरे ।

‘कांग्रेसलाई सरकारमा जान हतार छैन,’ डा कोइरालाले भनेका छन् , ‘देश र जनताको एजेन्डालाई प्राथमिकतामा राखेर अगाडि बढ्ने कुरामा हामी स्पष्ट छौं ।

डा कोइरालाले नेपालमा आयुर्वेदिक शिक्षाको महत्वमा पनि जोड दिए । उनले यसको सान्दर्भिकता दिनानुदिन बढ्दै गएको र आयुर्वेद विज्ञानको क्षेत्रमा देखापर्ने समस्यालाई सम्बोधन गर्न राज्यले ध्यान दिनुपर्ने बताए ।