कन्याकुमारीमा ध्यान गरिरहेको प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको पहिलो दृश्यमा बीजेपी नेतालाई दार्शनिक-सन्त स्वामी विवेकानन्दको मूर्तिको अगाडि ट्रान्समा देखाइएको थियो। प्रधानमन्त्री मोदीले शनिबार साँझसम्म विवेकानन्द रक मेमोरियलमा ध्यान गर्ने छन्।

प्रधान मन्त्री ध्यान मण्डपममा ध्यान गर्दै हुनुहुन्छ, जहाँ स्वामी विवेकानन्दले सन् १८९२ मा भारतको भविष्यको स्पष्ट दर्शन प्राप्त गर्न ध्यान गरेका थिए।

यो हिन्द महासागर, बङ्गालको खाडी र अरब सागरको मिलन स्थल पनि भएको र कन्याकुमारीको छनोटले राष्ट्रिय एकताको सन्देश दिएको भाजपा नेताहरुले बताएका छन् ।

प्रधानमन्त्री मोदीले सूर्यलाई अर्घ्य दिने अनुष्ठान ‘सूर्य अर्घ्य’ पनि गरे ।  

एउटा छोटो भिडियो क्लिपमा, ‘सूर्योदय, सूर्य अर्घ्य, अध्यात्म’, बीजेपीले आफ्नो ‘एक्स’ ह्यान्डलमा पोस्ट गरेको छ जसमा प्रधानमन्त्रीले परम्परागत, बीकर जस्तो सानो भाँडोबाट समुद्रमा अर्घ्य (अर्घ्य) को रूपमा थोरै पानी खन्याएको र प्रार्थना गरेको देखाइएको छ। आफ्नो प्रार्थना मोती (जपमाला) प्रयोग गरेर।

आफ्नो तेस्रो कार्यकाल जित्ने लक्ष्य लिएका प्रधानमन्त्री बिहीबार साँझ कन्याकुमारी आइपुगे र जुन १ मा दिल्ली प्रस्थान गर्न सक्नेछन्। सात चरणमा फैलिएको म्याराथन लोकसभा चुनाव जुन १ मा समाप्त हुनेछ। जुन ४ मा मतगणना हुनेछ। ।